Με γκολ στις καθυστερήσεις λυτρώθηκε ο Ιωνικός, ενώ νίκες πήραν Δόξα Δράμας και Απόλλων Λάρισας.

Στις καθυστερήσεις και πάλι ο Ιωνικός κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην Παναχαϊκή με 1-0, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Σπουδαία νίκη πανηγύρισαν τα Χανιά στα Τρίκαλα, καθώς επικράτησαν 2-0 του ΑΟΤ, παίρνοντας… εκδίκηση για την ήττα στον πρώτο γύρο. Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν να βυθίζονται στη βαθμολογία, ενώ τα Χανιά μπαίνουν δυναμικά στην εξάδα.

Στη Δράμα, η Δόξα επικράτησε 2-1 του ΟΦ Ιεράπετρας και απομακρύνθηκε από τις τελευταίες θέσεις, ενώ στην Άρτα, ο Απόλλων Λάρισας επιβλήθηκε 2-1 του Καραϊσκάκη, με όλα τα γκολ να μπαίνουν μετά το 70’.

Χανιά σε… άνοδο

Σαρωτική εμφάνιση πραγματοποίησαν τα Χανιά απέναντι στα Τρίκαλα στο πρώτο ημίχρονο, επικρατώντας 2-0. Οι Χανιώτες ξεκίνησαν… δαιμονισμένα το παιχνίδι και πολιόρκησαν τα καρέ του Γιακουμή. Στο 10’ ο Καρλίτο μετά από ωραία σέντρα του Δημητριάδη βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα του ΑΟΤ και πέτυχε το 0-1. Στο 24’ ο Βασιλόγιαννης με πλασέ μετά από ασθενή απόκρουση του Γιακουμή, σημείωσε το 0-2. Τα Τρίκαλα προσπάθησαν να αντιδράσουν στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά χωρίς να χάσουν τη μεγάλη ευκαιρία, με τα Χανιά να ελέγχουν τον ρυθμό του αγώνα.